Jak Vás mohu jako dula podpořit u porodu?

Jak Vás mohu jako dula podpořit u porodu?

Budu u porodu s Vámi a pro Vás od chvíle, kdy mě zavoláte. Budete mít moji plnou pozornost a nezaujatou podporu, moje ruce Vás můžou masírovat v průběhu kontrakcí nebo budu nabízet pozice a pohyby, které můžou pomoci vašemu tělu projít kontrakcemi…

Ještě předtím, než půjdete do nemocnice, můžete se se mnou spojit. Jak často máte kontrakce? Praskla Vám plodová voda? Co můžete udělat pro to, abyste si pomohli, zatímco jste na začátku porodu ještě doma?

Ale začněme od začátku.

Jsem certifikovaná dula.

Podporuji páry během těhotenství, porodu a v šestinedělí. A moje podpora může vypadat různě. 

Potřebujete vědět více o porodu, o přirozených možnostech práce s bolestí, standardních způsobech péče u porodu v našich nemocnicích, o Vašich právech pacienta / rodiče, doporučení ke kojení, tipech pro šestinedělí?

Chcete se cítit pochopena, podporovaná a důvěřovat ve svojí schopnost porodit?

Potřebujete někoho, kdo by Vám naslouchal bez vlastní agendy, pomohl vám najít Váš vnitřní hlas a Váš vlastní způsob, jak se rozhodovat v dnešním chaosu plném informací?

Potřebujete někoho, kdo s vámi bude skrz to všechno, krásné a nejisté nebo emocionální v průběhu porodu? Někoho, kdo nebude nervózní dvakrát tolik co vy, kdo vás nebude tlačit žádným směrem nebo k žádnému rozhodnutí, někoho, kdo má pochopení pro všechny věci, které porod nebo emoční poporodní období může přinést?

Jako dula respektuji vaše rozhodnutí a roli, kterou mi dáváte. Mohu být odlišná dula pro různé páry. Závisí to od toho, co ode mě očekáváte 🙂

Pomůžu vám zklidnit dýchání, budu Vás masírovat nebo sprchovat Vám záda teplou vodou, udržovat porodní místnost pohodlnou a navrhovat vám různé pohyby nebo polohy. Mohu tyto věci dělat sama nebo je nabídnout Vašemu partnerovi, aby pro vás mohl být hlavní oporou on. 

Nebo Vás můžu držet za ruce, jestli chcete. Sedět tiše v rohu místnosti se vší důvěrou ve vás, vaše tělo a proces porodu. Být tam pro případ, že budete potřebovat ujištění. Neopravuji, co není rozbité, proto se Vám nebudu míchat do věcí, ke kterým mě nepřizvete.

Jsem také psycholožka.

Ale nebudu Vás analyzovat 🙂 To bych si nedovolila.

Většinou je to pro mě skvělým zdrojem pro práci sama se sebou, když přemýšlím a hledám jiné způsoby, jak tam pro Vás můžu být. To také znamená, že ctím a respektuji všechna vaše rozhodnutí, držím své hranice, nedávám nevyžádané rady a dvakrát si kontroluji, jestli ve Vás náhodou něčím nevyvolávám pocit, že bych já věděla líp, než vy. Protože nevím. Jedině vy sama víte, co je pro Vás nejlepší.

Pokud máte pocit, že potřebujete někoho, kdo s vámi bude během přípravy na porod, dejte mi vědět.

Ráda vás a vašeho partnera podpořím při přípravě na porod nebo během samotného porodu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..