Kdo je dula?

Kdo je dula?

Dula je profesionál v oblasti pomáhající profese, jejíž hlavní kompetencí je pomáhat a provázet ženu na její individuální cestě k vlastnímu porodu.

Dula posiluje sebedůvěru ženy a pomáhá jí lépe zvládnout zákroky, které jsou nepříjemné, snižuje svou přítomností strach a napětí. 
Dula pomáhá naplnit 
představy
 ženy o porodu. Pomáhá vytvořit takovou atmosféru při porodu, kdy se žena cítí bezpečně, může se uvolnit a plně se soustředit na samotný porod.
Dula se snaží ženě pomoci projít porodní zkušeností tak, aby její zážitek byl co možná nejlepší, i v případě, že žena v průběhu porodu prožije něco, co neplánovala nebo si nepřála prožít.
Dula doprovází a poskytuje emocionální, psychickou, informační a fyzickou podporu v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Zná rodičku i její přání a představy týkající se porodu a může jí proto poskytnout adekvátní podporu. 

Dula neposkytuje zdravotnické služby, nezasahuje do kompetencí lékařů a porodních asistentek. Je připravena ženu doprovázet jak při porodu v nemocnici nebo při porodu v domácnosti (za přítomnosti porodní asistentky).

Dula chápe a respektuje fyziologii porodu i emocionální potřeby rodící ženy. Uznává porod jako jeden z klíčových okamžiků v životě ženy i dítěte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..